1399/11/15 چهارشنبه

لیست اخبار و اطلاعیه ها

.
.
.

وبینار بین المللی واکسن های کووید19، فرصت ها و چالش ها

وبینار بین المللی واکسن های کووید19، فرصت ها و چالش ها با حضور محققان و پژوهشگران مطرح جهان به میزبانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برگزار می شود.

.

حقایقی درباره واکسن های COVID-19

25مطلب مهم علمی در مورد واکسن کرونا

.

دز مناسب ایمنی زایی کووپارس رازی شناسایی شد

کلانتری، محقق کارآزمایی بالینی واکسن کوو پارس رازی در مراسم آغاز فاز دوم کارآزمایی بالینی:

.

ایمنی واکسن رازی کووپارس در فاز اول تایید شد/ مطالعه فاز دوم روی ۵۰۰ داوطلب/ قابلیت طراحی به صورت چندگانه

سخنگوی پروژه واکسن «رازی کووپارس» موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی در مورد تاثیر این واکسن بر جهش های جدید ویروس، گفت: جای نگرانی نیست زیرا پلتفرم واکسن رازی کووپارس، قابلیت طراحی به صورت دو یا چندگانه را دارد.

.

فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس آغاز شد

کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس ساخت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی امروز پنج شنبه با تزریق به چهار داوطلب وارد فاز دوم شد.

.
.

استفاده از دوز استنشاقی واکسن «رازی کووپارس» در کارآزمایی بالینی

رئیس موسسه تحقیقات واکسن ‌‌سرم سازی رازی با اشاره به ساخت نخستین واکسن تزریقی - استنشاقی در موسسه رازی گفت: دوز استنشاقی واکسن رازی کووپارس موجب به حداقل رساندن زنجیره انتقال ویروس شده و دستگاه تنفسی فوقانی را همزمان با فسمت تحتاني آن ایمن می کند.

.

شرایط جدید فاز دوم واکسن «رازی کووپارس»/امکان ورود دیابتی و فشارخونیها

معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به شرایط جدید فاز دوم تست بالینی واکسن « رازی کووپارس» گفت: افراد با فشار خون و دیابت کنترل شده می‌توانند وارد مطالعه تست بالینی این واکسن شوند.

.

نتایج امیدوارکننده واکسن کرونای موسسه رازی

معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی اعلام‌کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد واکسن ایرانی کرونا «رازی کوو پارس» تا این لحظه عارضه و خطری نداشته است. با این روند، انتظار می رود به زودی مرحله دوم تزریق انسانی این واکسن ایرانی ضد کرونا مطابق برنامه آغاز شود.

.

ارائه نتایج مرحله اول آزمایش واکسن کرونای رازی تا اردیبهشت ۱۴۰۰

احتمالا اردیبهشت ۱۴۰۰ نتایج مطالعات مرحله اول واکسن کرونای رازی به سازمان غذا و دارو ارائه و سپس مرحله دوم آن آغاز می‌شود.

.

نتایج مرحله اول واکسن کرونا رازی موفق بوده است

مسئول همه گیرشناسی آزمایش انسانی واکسن رازی : نتایج واکسن کرونای رازی کُوو فارس روی داوطلبان موفق بوده است، اما منتظر اعلام گزارش درخصوص اثربخشی واکسن به سازمان غذا و دارو هستیم.

.

درخواست ها و توصیه ها

• با توجه به اینکه در طول روند مطالعه لازم است خونگیری و آزمایش و معاینه دوره ای از شرکت کنندگان به عمل آید از افراد شرکت کننده خواسته می شود که در طی این مدت با گروه پژوهش در مورد دریافت واکسن و انجام بررسی های پزشکی همکاری کامل را داشته باشند.

.

حقوق داوطلبان

کلیه حقوق داوطلبان در روز ورود به مطالعه به صورت کتبی، شفاهی ونیز طی یک جلسه پرسش و پاسخ به اطلاع آنها خواهد رسید و پس از امضای رضایت نامه آگاهانه یک نسخه از آن در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

.

ساختار مطالعه و فرایند انجام مطالعه

داوطلبان شرکت کننده در این طرح در ابتدای مطالعه به صورت تصادفی در چهار گروه تقسیم می شوند.

.

آشنایی با واکسن و مطالعه کار آزمایی

واکسیناسیون یک روش کم هزینه و موثر برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید - 19 است و از ابتدای گسترش جهانی بیماری تلاش های زیادی برای تولید واکسن در کشورهای توسعه یافته و نیز در حال توسعه صورت گرفته است.

.

کار آزمایی طرح تایید شده

فاز یک، بررسی ایمنی و ایمونوژنیسیتی واکسن نوترکیب پروتئین اسپایک کووید– 19 تولید موسسه رازی (Razi Cov Pars)، فاز یک در جمعیت بالغین سالم 18 تا 55 ساله؛ طراحی موازی، 4 گروه شامل ادجوانت به تنهایی و واکسن در دوزهای 5، 10 و 20 میکروگرم در 200 میکرولیتر؛ کارآزمایی بالینی تصادفی شده، دو سو کور

.

مصوبه اخلاق طرح پژوهشی

بررسی ایمنی و ایمونوژنیسیتی واکسن نوترکیب پروتئین اسپایک کووید– 19 تولید موسسه رازی، فاز یک در جمعیت بالغین سالم 18 تا 55 ساله؛ طراحی موازی، 4 گروه شامل ادجوانت به تنهایی و واکسن در دوزهای 5، 10 و 20 میکروگرم در 200 میکرولیتر و فاز دو در جمعیت 18 تا 70 ساله؛ طراحی موازی، 2 گروه شامل ادجوانت به تنهایی و واکسن دردوز منتخب؛ کارآزمایی بالینی تصادفی شده، دو سو کور

.

ساخت واکسن کوید 19

واکسن کووید 19ساخت محققان کشورمان در موسسه رازی به مرحله کار آزمایی بالینی رسید.

12>>>
نسخه قابل چاپ

آمار بازدید

تعداد بازديد اين صفحه: 1098766
تعداد بازديد کنندگان سايت: 7253199 تعداد بازديد زيرپورتال: 1253894 اين زيرپورتال امروز: 419 سایت در امروز: 2105 اين صفحه امروز: 49

پیوندها

نظرسنجی

سطح کیفیت خدمات ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
   
عالی
در حد مطلوب
ضعیف


تماس با ما

راههای تماس با موسسه