1399/11/15 چهارشنبه

فاز 1

درخواست ها و توصیه ها

• با توجه به اینکه در طول روند مطالعه لازم است خونگیری و آزمایش و معاینه دوره ای از شرکت کنندگان به عمل آید از افراد شرکت کننده خواسته می شود که در طی این مدت با گروه پژوهش در مورد دریافت واکسن و انجام بررسی های پزشکی همکاری کامل را داشته باشند.


 
 • از شرکت کنندگان خواسته می شود که فرم های ثبت عوارض را که در روز واکسیناسیون به آنها تحویل داده می شود، در صورت بروز عارضه ی احتمالی به طور دقیق تکمیل نمایند و در زمان مقرر تحویل تیم پژوهش دهند.
 • شرکت کنندگان در سه ماه اول این مطالعه نباید اهدا خون داشته باشند و در تمام مدت طول مطالعه تا پایان یکسال در کارآزمایی بالینی دیگری شرکت نکنند.
 • از شرکت کنندگان درخواست می شود که در صورت نیاز به استفاده از دارو یا واکسن دیگری یا بستری به هر دلیل در بیمارستان این امر را به تیم پژوهش اعلام نمایند.
 • با توجه به اینکه خطر احتمالی دریافت این واکسن روی جنین مشخص نیست تا 3 ماه بعد از اتمام دوره واکسیناسیون، استفاده از حداقل یکی از روش های مطمئن ضد بارداری (کاندوم، قرص های خوراکی پیشگیری از بارداری، وسیله پیشگیری از بارداری داخل رحمی IUD، کپسول نورپلنت) توسط شرکت کنندگان الزامی است. با این حال، از شرکت کنندگان درخواست می شود که در صورت وقوع بارداری بلافاصله آن را به تیم پژوهش اطلاع دهند تا راهنمایی لازم در این خصوص به آنها ارائه شود.
 • با توجه به اینکه قرار گیری افراد در گروه های دریافت کننده واکسن یا گروه شاهد نامشخص است و نیز یک فاصله زمانی لازم است تا پاسخ ایمنی مناسب در شرکت کننده ایجاد شود، از شرکت کنندگان خواسته می شود که حتی الامکان کلیه اقدامات زیر را برای کاهش حداکثری احتمال ابتلا به کووید-19 علی الخصوص در ماه اول رعایت کنند:
لیست توصیه های مجریان مطالعه به شرکت کنندگان در یک ماه اول بعد از شروع واکسیناسیون
 1. حتی الامکان بجز موارد ضروری از منزل خارج نشوند.
 2. حتی الامکان از مرخصی یا دورکاری استفاده کنند.
 3. در صورتی که مجبور به بیرون رفتن از منزل هستند حتی الامکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده نکنند و از وسیله نقلیه شخصی یا تاکسی دربستی (اینترنتی) استفاده کنند.
 4. حتی الامکان از حضور در میهمانی های فامیلی بجز بستگان خیلی نزدیک که روزانه با آنها در تماس هستند، پرهیز کنند.
 5. حتی الامکان از حضور در اجتماعات پرهیز کنند.
 6. در صورتی که مجبور به بیرون رفتن از منزل باشند حتما از ماسک استفاده کنند.
 7. شستشوی دستها را بصورت مرتب با آب و صابون انجام می دهند
 8. در مواردی که شستشو با آب و صابون میسر نیست و الکل مهیاست، دستها را با الکل 70 درجه ضد عفونی کنند.
 9. در صورتی که یکی از اعضاء خانواده/ همکار نزدیک مبتلا به بیماری شود به پژوهشگران مطالعه اطلاع دهند.

بيشتر

آمار بازدید

تعداد بازديد اين صفحه: 18754
تعداد بازديد کنندگان سايت: 6726481 تعداد بازديد زيرپورتال: 1234082 اين زيرپورتال امروز: 159 سایت در امروز: 4196 اين صفحه امروز: 11

پیوندها

نظرسنجی

سطح کیفیت خدمات ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
   
عالی
در حد مطلوب
ضعیف


تماس با ما

راههای تماس با موسسه